top of page

Mis on Microblading?

Microblading ehk kulmutikand on  kulmude poolpüsimeik. See on peen, läbimõeldud professionaalne lähenemine kulmudisainis, mis aitab võimendada kulmude loomulikku ilu ning süstida nende omanikusse suure doosi enesekindlust. Microbladingu tehnika  annab võimaluse ühtlustada ja modelleerida kulmudisaini, heledate kulmude puhul lisada tooni ning võimalus loomulike kulmude saavutamiseks neile, kellel kulmukarvad puuduvad või on neid liiga vähe.

 

Microblading on kliendi isikupära, kulmudisaini eesmärke ja olemasolevaid kulme arvesse võttev kulmudisaini tehnoloogia, mille käigus lisatakse naha pindmistesse kihtidesse väga vähesel määral looduslikku värvi.

 

Microblading tehnoloogiaga loodud kulmudisainid on loomulikult püsivamad kui lihtsalt kulmude värvimine, kuid seda ei ole võimalik võrrelda tätoveerimisega. Umbes aasta-pooleteist jooksul eemaldub microblading protsessi käigus kasutatav värv täieli-kult  nahalt ning seda ei ole enam nahal näha. Just selletõttu nimetatakse  microblading tehnoloogiaga loodud kulmudisaini looduslikuks tätoveerimiseks või pealispindmiseks tätoveerimiseks.

Kui sagedasti tuleb microbladingu tulemust tuleb uuendada?

Tulemused püsivad edukalt aasta kuni kaks ja alles siis tasub neid uuendada. Kuid me kõik oleme erinevad ja vastavalt vajadusele tuleb tulemus üle vaadata ja vajadusel värskenda poole aasta tagant. 

Kui kiiresti peale protsessi naha pindmised kihid täielikult taastuvad? Tavaliselt võtab nahk uue loodusliku värvi täielikult omaks umbes nädala kuni 10 päeva jooksul. Kulmudelt võib kooruda selle aja jooksul pisikesi nahatükikesi, kuid see pole midagi sellist, mis takistaks igapäevaelu toiminguid. Pigment kinnistub nahka ligikaudu kuu jooksul, seega võid arvestada, et lõplik tulemus on nähtav 3-4 nädala jooksul alates microblading protseduuri järelhoolduses käimisest.

 

Mida microblading protseduur endast täpsemalt kujutab?

Microblading protsessi saab jagada põhimõtteliselt kolme ossa: disain, teostus ja viimistlus. Esmalt disainitakse kulmu kuju. Selle protsessi käigus võetakse arvesse kliendi näojoonte omapära, naha ja kulmukarvade iseärasusi ja kliendi soove. Disaini käigus otsustatakse, milline saab olema microblading tehnoloogiaga loodud kulmude värv. Seejärel teostuse faas, mille käigus kantakse spetsiaalse microblading-instrumendiga naha pindmistesse kihtidesse looduslik värv. Microbladingu peamine sisu avaldub sõnaühendis  micro(mikro) + blade(tera). Ehk siis kasutatakse kliendi naha pindmistel kihtidel tera, mis koosneb tegelikult 10st kuni 20st imepeenikesest nõelast, mis on paigutatud nii, et need moodustaksid tera kuju. See algselt Jaapanist pärinev lähenemine võimaldab saavutada ülimalt täpseid tulemusi. Viimistlemise faas (järelhooldus ehk re-touch) leiab enamasti aset ühe kuni kahe kuu jooksul ja siis vaatab kulmutehnik tehtud töö üle ning teeb sellele vajaminevaid täiendusi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kuidas valmistuda microblading protseduuriks?

1. Vii ennast kurssi. Loe microbladingust, et teaksid võimalikult täpselt, mida protseduur endast kujutab. Kui tead, mis täpselt toimuma hakkab, on sul igas mõttes lihtsam

2. Arvesta punetusega. Planeeri protseduur päevale, mil sa ei pea nägema välja täiuslik. Erinevate inimese nahk reageerib protseduurile erinevalt ja seetõttu võib protseduuri järgselt, samal päeval (vahel ka järgmisel päeval), esineda su kulmudel punetust ja tundlikkust.  

3. Saabu protseduurile minimaalse meigiga.

4. Ravimid, mida ei tohi 48h enne protseduuri tarbida: Aspiriini, Ibuprofeeni ja teisi valuvaigisteid.

5. Alkoholi tarbimine. Ideaalne on, kui 48h enne protseduuri tarbiksid alkoholi minimaalselt või veel parem mitte üldse.

6. Väldi tretinooni (Retin A) sisaldavaid tooteid. See piirang puudutab siiski kulmupiirkonda, mitte su tervet nägu.

7. Väldi AHA nahahoolduse tooteid. Kulmupiirkonna naha puhul tasub kahe nädala jooksul enne protseduuri vältida ka AHA (Alpha-hydroxy-acid) tooteid.  

8. Kitkumine ja muud kulmuprotseduurid. Kõige parem on, kui sa ei puuduks oma kulme üldse 1 nädala jooksul enne protseduuri. Väldi vahatamist, kitkumist, niiditehnikat jms

9. Microbladingut ei teostata …

  • Rasedatele ja imetavatele naistele

  • Diabeetikutele

  • Kemoteraapiat läbivale patsiendile (konsulteerida raviarstiga)

  • Viirusnakkuste haigetel ja külmetushaiguste korral

  • Epilepsiahaigetel

  • Südamestimulaatori või suuremate südameprobleemide korral

  • Siirdatud organi korral

  • Psoriaasi, dermatiit, keratoosi  ja nahaärrituste korral kulmupiirkonnas (päikesepõletus, lööve, akne vms)

  • Neil, kes viimase kahe kuu jooksul on teinud protseduure Botoxiga

  • Liigrasuse või probleemse naha korral

 

Kuidas toimida pärast microblading protseduuri?

Peale microblading protseduuri võib kulmunahk olla tundlik, eriti esimese 24h tunni jooksul. Selleks, et tulemus jääks maksimaalselt hea, tuleb sul hoida esimesed seitse päeva kulmud puhtad ja kuivad, st ei tasu minna sauna, ujuma ega teha intensiivset higistama ajavat treeningut. Pese kulme leige veega väga kergete liigutustega avaldades nahale minimaalset survet. Peale protseduuri võivad kulmudele tekkida hüübinud vere koorikukesed, mis sisalduvad osaliselt ka kuivanud pigmenti. Ära eemalda koorikuid! Piirdu sellega, et niisutad kulme esimeste päevade jooksul leige veega iga paari-kolme tunni tagant. Kui kulmud muutuvad kuivaks ja hakkavad sügelema, siis ära mingil juhul süga kulme, avalda sõrmega survet sügelevale kohale. Kuivuse korral kanna kulmudele veidi orgaanilist õli (nt extra virgin kookosõli). Väldi kõhuli magamist! Ära kasuta kulmudel meigitooteid kuni koorikute eemaldumiseni. Väldi 2-3 nädala jooksul peale protseduuri intensiivseid tooteid ja kosmeetilisi protseduure, solaariumit. Kui soovid alates kümnendast päevast veidi kulme meikida, kasuta kvaliteetset mineraalkosmeetikat.

Küsimuste korral võta alati julgelt ühendust!

 

Ära pea esimese protseduuri järgset tulemust lõplikuks. Paljud on sattunud veidi ärevusse märgates, et kulmud on esialgu tumedamad. Esimeste päevade jooksul peale protseduuri ei tasu tulemust üle-analüüsida. Pigment muutub 30-40% heledamaks ja kulmu maht muutub 10% väiksemaks. 4-6 nädalat  pärast protseduuri toimub järelhooldus, mille käigus saavad üle käidud heledamad ja ebaühtlaseks jäänud kulmukarvad.  Arvesta, et lõplik tulemus on nähtav alles re-touching protseduuri järgselt 4-6 nädala pärast.  

Sageli arvavad kliendid, et lastes endale teha poolpüsimeiki/püsimeiki on edaspidi elu meikimisvaba.  Nad sageli ütlevad: Miks ma pidin selle eest maksma, kui pean ikkagi ise veel täiendavalt meikima? 

Siis selgituseks olgu öeldud, et poolpüsimeigi/püsimeigi mõte on selles, et saaksime aidata Teil säästa kallist aega- ja kõige tähtsam, et ärkaksite hoolitsetud ja ilusatena! Ja seda püsimeik Teile kindlasti annab (seda veel eriti kui lasta töö teha kogenud spetsialistil)

Kuid kui Te olete harjunud ereda ja tugevamalt värvitud kulmude ja silmadega, siis jääb Teile paratamatult igakord tunne, et ikka veel on puudu ja vähe. Ja siis te hakkate kulme/silmi üle värvima ja see on normaalne! Poolpüsimeik/püsimeik aitab Teil säästa aega ja kulmude/silmade värvimine võtab aega vaid paar minutit. Kui Teile aga meeldib kerge, loomulik välimus, siis tehtavast poolpüsimeigist/püsimeigist on teile küll ja veel.👌🏻

Milliseid värve microblading protseduuri käigus kasutatakse?

Pigmendid, mida professionaalse microblading protseduuri käigus kasutatakse, on 100% looduslikud. See tähendab, et  need ei sisalda keemiat või sünteetlisi värve ning  on heaks kiidetud terviseameti poolt.

 

Värvide kohta võid lugeda siit: www.phibrows.at/webshop/pdf/phibrows.pdf

What is Microblading?


Microblading is an innovative new technique designed for drawing thin 3D hair strokes about 1 mm under the skin’s surface using a specially designed tool and all-natural pigment (no machines). Microblading can fill in sparse brows or create a new brow. Unlike traditional eyebrow tattoos, the Microblading method won't leave a flat dull look and is a much safer treatment. The "3D" effect adds realism to the end result; which makes this the perfect procedure for Men and Women seeking to improve the look of their brows.

 

How long does it last?

Microblading lasts 6 months to 2 years and fade completely without leaving a shadow behind. To maintain Microblading, touch ups are necessary every 6 - 9 months. 

 

How long is the procedure?

This will vary with the type of work you are having done and of course of your sensitivity. Usually it takes 2-2,5 hours.

 

 

How long does it last?

Microblading lasts 6 months to 1,5 years and fade completely without leaving a shadow behind. To maintain Microblading, touch ups are necessary every 6 - 12 months. 

How often do I need a touch up?

Touch ups are recommended every six months to a year, to keep the color and strokes fresh.

 

Does it hurt?

Microblading method is the gentlest method you will find for implanting permanent color into the skin. For me the feeling is very similar to tweezing. If you are sensitive, they can also use topical anesthetic.

 

Anything to avoid after the procedure?

Yes. Heavy exercise should be avoided for at least a week for best results—any sweat formed on your brows can fade your healing color. Swimming should be on hold for at least a week, pool chemicals would erode your healing color as well. Outdoors activities such as gardening or golf can be resumed as long as your treatment area remains clean, dry and out of the sun. For best results do not expose your procedure to any unnecessary wear.

bottom of page